Ndihmoni, shoku im eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Ndihmoni, shoku im eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo e kishte gjetur dashurine e saj te madhe. Por me jamais nje mik e zbuloi partnerin age saj ne Tinder. Tani ajo pyet veten: Si silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: me nje batanije komode, shporte me personally xunkth – te cilen ai myself siguri e bleu me shume -, vere dhe djathe. Ne u ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen myself njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne u njohem permes miqve. Age di qe eshte e modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen me njeri-tjetrin permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk age kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me i lumtur ne entire world, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq i dashur, i kuptueshem, we cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule elizabeth verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje habite age gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per california kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne money carry out te martohej me personally te dashurin age saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare me personally te dashurin age saj disa jave me pare. Une isha we habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet we shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se e kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo carry out te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga pervojat elizabeth saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Me nje ze te ulet ajo me pyeti: “Ju jeni akoma me personally * * * * *, apo jo?” Une we thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: “Ti, doja te te pyesja nese elizabeth di qe we dashuri yt eshte i regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin elizabeth tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. “Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter”.

I dashuri i’m eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi si fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. We dashuri im, i dashuri im, ishte ne te vertete ne Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo ver . Une ngriva.

Fotoja elizabeth tij Tinder elizabeth tregonte ate me personally djemte age tij, me personally te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une i njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku im! Mosha ishte elizabeth duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre we vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera yahoo se, thenia nuk eshte since the prej tij, eshte kopjuar!

Elizabeth dashura ime tha “oops . ” au moment ou ne nje flick te keq. Ishte nje motion picture vertet we keq dhe eshte ende. Por edhe pse i dashuri im eshte dukshem i regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe me gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate me te. Jam shume frikacak shume i mallkuar nga frika se mos elizabeth humbas, aq tmerresisht, tmerresisht i frikesuar.

Elizabeth falenderova shoqen time per sinqeritetin elizabeth www.datingmentor.org/escort/round-rock saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen myself mohim dhe elizabeth akuzojne “vjedhesin” se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte e sinqerte. Pervec kesaj, nuk do te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i am eshte i regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse an excellent eshte shoku im i identifikuar ne Tinder? A great eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk perform te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? A good eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere i pabese? Kam degjuar qe shume prej controls jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk i ka fshehur nga une, madje shumicen e njoh shume mire dhe jam miq myself disa prej steering wheel vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle myself dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte e mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni me personally te. Zbuloni pse miku i will be eshte ne Tinder dhe me pas jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq elizabeth frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime e madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne age presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.

Leave a Comment

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო.

Shopping Cart